Suzuki Jimny
Suzuki Jimny
Japonskou automobilku založil Michio Suzuki v roce 1909 a pojmenoval ji po sobě. Původně se zaměřovala na výrobu motocyklů a motorů pro jízdní kola. Teprve v 50. letech se pustila i do výroby motorových vozidel. První vůz Suzuki vyjel na silnice v roce 1955. Suzuki je 9. největší automobilkou na světě.
Suzuki Jimny - mini SUV do terénu
V posledních letech automobilovému průmyslu dominují malá i velká SUV. Jsou prostě IN. Velmi často se ale přitom jedná o auta, která by v terénu neuspěla a jsou dělaná čistě pro provoz na silnicích. To není případ japonského modelu Suzuki Jimny s překvapivě skvělými terénními dovednostmi. Chcete-li jezdit primárně po silnicích, je vhodnější S-Cross nebo Vitara.
Se Suzuki Jimny si v terénu užijete kopec zábavy. První generace se vyrábí už od roku 1970 a dnes se vyrábí čtvrtá generace. Druhá generace se u nás prodávala pod názvem Samurai. Jak je patrné, velkými změnami Jimny neprošel. Poslední facelift byl proveden v roce 2012. V Evropě není Suzuki moc vidět, je to primárně vůz určený do terénu ne do města. Však také jeho podvozek tvoří poctivý žebřinový rám s křížovou a příčnou výztuhou, který něco vydrží.
Suzuki Jimny - v terénu se neztratí
Pokud potřebujete menší auto do náročnějšího terénu, je Suzuki Jimny skvělou volbou. Díky skvělému zpracování si poradí v terénu plném nerovnosti, aniž by v autě něco skřípalo a vrzalo. Navíc používá pomocníka v podobě asistenta pro sjíždění svahů a rozjíždění do kopce, takže nedochází k nechtěnému couvání.
Současná generace Suzuki Jimny nabízí na výběr tři stupně výbavy od nejlevnějšího Club, přes střední výbavu Style až po nejvíce propracovanou výbavu Comfort. Jimny má pohon na všechna čtyři kola a na výběr jsou dva benzínové motory - 1.3 VVT o objemu 1328 ccm a výkonu 63 kW a 1.3 VVT AT o stejném objemu i výkonu, ale s automatickou převodovkou.
Pojištění vozidel pro Suzuki Jimny
Jezdit s autem bez zákonného pojištění se nemá a hrozí za to velká finanční pokuta. Je to ale také velké jistota, že když někomu způsobíte škodu, zaplatí ji pojišťovna a ne vy. Toto pojištění se jmenuje povinné ručení. Pokud chcete mít auto pojištění opravdu komplexně, potřebujete k tomu havarijní pojištění.
Havarijní pojištění na rozdíl od povinného ručení kryje škody na vlastním vozidle, ať už je způsobil člověk, zvíře nebo nepříznivé počasí. Rozsah pojištění rozšiřuje ještě doplňkové připojištění. Nejčastěji využívané je pojištění skel a úrazové pojištění, které kromě vozidla chrání i vás či celou posádku.