Subaru Forester
Subaru Forester
Japonská automobilka Subaru získala své jméno podle hvězdokupy Plejády v souhvězdí Býka, které se japonsky jmenuje právě Subaru. Proto má ve svém logu hvězdy. Automobilka Subaru byla založena v roce 1946. První automobil byl ale vyroben až o 12 let později a konkrétně šlo o model Subaru 360.
Subaru Forester - schopné SUV
Model Subaru Forester je vůz střední třídy a je to SUV crossover. Vyrábí se už od roku 1997 a je to velmi oblíbený vůz. Dnes už je v prodeji pátá generace (první generace 1997-2002, druhá generace 2002-2008, třetí generace 2008-2012, čtvrtá generace 2012-2018). Subaru Forester je velmi povedený vůz, na kterém oceníte zejména vysokou kvalitu provedení, prostorný interiér, komfort pro celou posádku i skvělé jízdní vlastnosti na jakémkoliv povrchu.
Subaru Forester je velmi schopné a spolehlivé SUV, které hravě zvládá silnice i jízdu v terénu. Výhodou je především silný motor s přijatelnou spotřebou pohonných hmot a také dobrou základní výbavou. Za menší nedostatek lze považovat méně pohodlná přední sedadla a páté dveře se dovírají trochu pomaleji.
Subaru Forester - čtyři stupně výbavy a osm motorů
Nejnovější generace Subaru Forester se vyrábí ve čtyřech výbavových stupních. Nejlevnější je výbava Active. Střední výbavu nabízí Comfort a Executive. Nejlepší výbavu má stupeň Sport, jehož cena se pohybuje kolem dvou milionů korun. Nabídka motorů je pestrá. Na výběr je pět benzínových a tři naftové motory. Manuální převodovku lze nahradit automatickou a pohon je pouze 4x4, tedy na všechna kola.
Benzínové motory jsou: 2.0i o objemu 1995 ccm a výkonu 110 kW (147 koní), 2.0 i CVT o stejném objemu i výkonu ale v automatu, 2.0i-L, 2.0i-L CVT v automatu a 2.0XT o objemu 1998 ccm a výkonu 177 kW (237 koní). Naftové motory jsou: 2.0D o objemu 1998 ccm a výkonu 108 kW (144 koní), 2.0D CVT v automatu, 2.0D-S CVT se stejnými parametry v automatu. Průměrná spotřeba se pohybuje u naftového motoru kolem šesti litrů. 2.0D CVT
Pojištění vozidel pro Subaru Forester
S provozem motorového vozidla souvisí celá řada dalších výdajů. Jedním z nich pojištění. V případě motorových vozidel příslušný zákon klade řidičům za povinnost sjednat si povinné ručení, což je odpovědnostní pojištění. Vedle povinného ručení si lze pojistit také krytí škod na vlastním vozidle. Toto pojištění se nazývá havarijní pojištění. Pojistnou ochranu lze ještě dále rozšířit a to s pomocí vybraných připojištění. Lze také rozšířit asistenční služby, které poskytují pomoc v případě nehody či poruchy auta.