Škoda Citigo

Škoda je česká automobilka, která vznikla spojením automobilky Laurin&Klement se strojírenským závodem Škoda v roce 1925. Dnešní Škoda je od počátku 90. let součástí koncernu Volkswagen Group, kam patří také Audi, Seat, Porsche, Lamborghini a další. Jedním z nejnovější modelů je malé auto Škoda Citigo stvořené pro městský život.

Škoda Citigo - miniautomobil pro městský život

Škoda Citigo patří mezi malé osobní automobily. Vyrábí se od roku 2011 a jedná se o hatchback, který může mít dvě varianty - třídveřovou a pětidveřovou. V rámci koncernu se vedle Škoda Citigo vyrábí její sesterské modely Seat Mii a Volkswagen Up! společně označované jako New Small Family. Všechny tři modely se vyrábí v jedné továrně v Bratislavě na Slovensku.

V prodeji je od roku 2011 stále první generace, která v roce 2017 prošla faceliftem. Žádné velké změny však nepřinesl a většinou se jednalo pouze o drobné kosmetické změna na designu Škoda Citigo. Je to malé a roztomilé auto, které je určeno do městského provozu. Je svižné a všude se vejde, takže parkování s ním nepředstavuje vůbec žádný problém. Dalším pozitivem je velmi nízká spotřeba 4,4 litru na 100 km.

Škoda Citigo - šest stupňů výbavy a tři motory

Škoda Citigo má pestrou nabídku různých výbav. Nejlevnější je výbava Active, po níž následují varianty Ambition, Fresh, Monte Carlo a Trumf. Nejlépe je na tom s výbavou stupeň Style, který lze pořídit už za 320 tisíc korun. Co se týče motorů, na výběr jsou dva benzínové motory a CNG. Převodovka je pouze manuální a pohon na přední kola.

Prvním benzínovým motorem 1.0 MPI o objemu 999 ccm a výkonu 44 kW (59 koní), druhým je 1.0 MPI o stejném objemu, ale vyšším výkonu 55 kW (73 koní). Poslední pohonnou jednotku představuje plyn 1.0 CNG o objemu 999 ccm a výkonu 50 kW (67 koní). I přes méně výkonný motor, může Škoda Citigo jet rychlostí až 171 km/h.

Pojištění vozidel pro Škoda Citigo

I s malým autem jako Škoda Citigo jde napáchat velké škody nebo přijít k újmě. Proto pojištění vozidel hraje významnou roli. Komplexní pojištění přitom zahrnuje zákonné povinné ručení (POV), dobrovolné havarijní pojištění (HAV) a vybraná připojištění (např. pojištění skel, rozšířené asistenční služby, úrazové připojištění, pojištění zavazadel). Pokud nechcete platit za havko, můžete si alespoň k povinnému ručení připojistit riziko krádež, živelných škod apod. Jednoduchým způsobem tak lze nahradit základní havarijní pojištění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.