Renault Captur

Společnost Renault v roce 1899 založili bratři Louis, Marcel a Fernand Renault už jako výrobce vozidel. První prototyp Renault Voiturette vyrobili o rok dříve a koupil jej známý jejich otce, který byl nadšený. O rok později už Renault vyrobil dalších 71 automobilů. Pod Renault spadá rumunsku automobilka Dacia a od roku 2008 vlastní 20 % akci v ruské automobilce VAZ.

Renault Captur - městský crossover

Renault Captur se snaží kombinovat vše, co dnešní lidé požadují. Na klasický hatchback je příliš velké, MPV to také není a jako SUV jej rovněž nelze popsat. Renault Captur má od každého typu něco, zpravidla to nejlepší, a proto se také jedná o velmi prodávaný model auta. Jeho fanouškům se líbí také bohatá barevná paleta, která čítá více než 120 barevných kombinací.

Oficiálně byl Renault Captur představen veřejnosti v roce 2013 na ženevském autosalonu, což je vlastně docela nedávno. Rok 2017 přinesl facelift a druhá generace nastoupila dva roky poté v roce 2019. Mezi přednosti tohoto vozidla patří zejména atraktivní a netradiční design, dobré zpracování a použití kvalitních materiálů v interiéru, prostorná kabina nabízející nadstandardní pohodlí a také velmi úsporný motor.

Renault Captur - větší a povedenější Renault Clio

Městský pětidvéřový crossover Renault Captur vychází ze čtvrté generace menšího modelu Clio. V reálu má však podobnou pouze příď vozidla. Design navrhl tým Laurense van der Ackera. Renault Captur se vyváží do celého světa, občas pod jinými názvy. Například v Jižní Koreji se tento model jmenuje Renault Samsung QM3.

Současný Renault Captur nabízí čtyři odlišné výbavové stupně. Nejlevněji vychází výbava Advantage a Limited, následuje Winter Edition a nejdražší je varianta Intens s nejlepší výbavou. Co se týče motorizace, na výběr jsou čtyři benzínové motory - 0.9 TCe (66 kW), 1.4 TCe (96 kW), 1.4 TCe (110 kW) a 1.4 TCe EDC (110 kW). Převodovka může být manuální i automatická, pohon je pouze na přední nápravu.

Pojištění vozidel pro Renault Captur

S provozem motorového vozidla jsou spojené různé náklady. Jedná se například o pravidelný servis, pohonné hmoty, opravy a zákonné a dobrovolné pojištění. Každý vlastník musí mít dle příslušného zákona uzavřené zákonné povinné ručení, z něhož jsou hrazeny škody způsobené provozem motorového vozidla.

U nových, ale i starších vozidel je důležité i dobrovolné havarijní pojištění, které uhradí rozbité přední sklo, opravy po zaviněné havárii, poškozený lak po krupobití apod. Jednoduše řečeno, havarijní pojištění hradí škody vzniklé na vlastním vozidle bez cizího zavinění.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.