Životní pojištění se spořením či nikoliv?
Životní pojištění se spořením či nikoliv?
Jaký je rozdíl mezi životním pojištění bez a se spořením? Je možné tyto produkty vůbec propojit? Velké množství Čechů stále nemá jasno, zda je vhodné si sjednat životní pojištění v základní verzi bez nebo se spořením.
Hlavním smyslem životního pojištění je poskytnutí finanční a pojistné ochrany rodiny pojištěného v případě nečekaných událostí jako je úmrtí či trvalá invalidita. Základním typem životního pojištění je pojištění rizikové, které poskytuje “pouze” pojistnou ochranu bez spořící či investiční složky. Rizikové životní pojištění si sjednává většina Čechů (75 procent).
Hlavním důvodem pro životní pojištění je ochrana blízkých
Právě pojistnou a finanční ochranu uvádí 40 procent Čechů jako hlavní důvod pro sjednání životního pojištění. To platí zejména pro ty, na jejichž příjmu jsou nejbližší členové rodiny, jako je manžel/ka a děti, závislí.
Stále více Čechů se však zajímá také o životní pojištění, jehož součástí je spořící či investiční složka. To však může být problém. “Přesto, že si navenek uvědomujeme skutečný význam pojistných produktů, stále od nich očekáváme i zisk. Ten sice v případě investičních typů skutečně získáme, jedná se ale spíše o vedlejší efekt, který odpoutává pozornost od hlavního účelu pojištění – zajištění blízkých pro případ, že se nám něco stane,” vysvětluje Helena Lazosová, ředitelka vývoje produktů a marketingu z ING Životní pojišťovny.
Druhým nejčastějším důvodem je spoření
Právě ING Životní pojišťovna si nechala provést průzkum, jak jsou na tom Češi se životním pojištěním. Jako druhý důvod po pojistné ochraně uvádí Češi právě spoření. Tímto způsobem by své volné finanční prostředky chtělo zužitkovat 62 procent Čechů. Pro 54 procent Čechu je to bezpečný způsob, jak si zajistit prostředky na penzi.
Náš tip:
Máte zájem o více informací? V sekci Životní pojištění najdete všechny potřebné informace o životním pojištění, které si navíc můžete okamžitě objednat online.