epojisteni logo

Populární služby k povinnému ručení

25. 4. 2012
|
Délka čtení: 7 min.

Penzijní připojištění je z dlouhodobého hlediska poměrně výhodný způsob spoření na stáří. Musíme s ním však umět zacházet – nesmíme od něj očekávat zázraky a musíme být trpěliví a informovaní.

Penzijní připojištění = peníze jsou nedostupné až do konce

Častý „problém“, na který narážejí finanční poradci i účastníci penzijního připojištění. U penzijního připojištění si na peníze nešáhneme, dokud nedojde do konce. Často to znamená desítky let od podpisu smlouvy, po které sice někde máme naspořeno, ale tyto peníze jsou zcela mimo náš dosah. Samozřejmě, k penězům se dostat můžeme, ale jen ve dvou případech:

  •  1) Máme sjednánu výsluhovou penzi, ale i na tu si musíme počkat alespoň 15 let po sjednání penzijního připojištění a čerpat můžeme maximálně 50 % naspořené částky.

  •  2) Penzijní připojištění zrušíme. Nejenže tím ale přijdeme o naše spoření na stáří, ale zároveň dostaneme výrazně méně peněz, než by se nám líbilo: - Nemáme nárok na státní příspěvky. - Nemáme nárok ani na výnosy ze státních příspěvků. - Budeme muset vrátit případné slevy na dani, které jsme za penzijní připojištění v minulosti nárokovali (až 1800 Kč ročně).


Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Případy z praxe

Největší problém s nenaplněným očekáváním u penzijního připojištění nastává, když jde o zaměstnanecký benefit – dokud ho platí zaměstnavatel, je vše v pořádku, ale když ho platit přestane, nebo je zaměstnanec propuštěn/odejde, nezřídka kdy se stává, že takový účastník penzijního připojištění chce své peníze hned – ale nedostane se ani k části peněz, pokud by tedy nechtěl penzijní připojištění zrušit úplně.

Proto je třeba v takových případech přemýšlet – opravdu dodržíme celou smlouvu penzijního připojištění? Alternativou, která umožňuje výběr peněz i v průběhu pojištění, je životní pojištění se spořicí složkou. Nejvýhodnější je čerpání jednorázových vkladů, ale celkově jde o flexibilnější způsob spoření, než penzijní spoření, které je ale zase velmi výhodné jako celoživotní spoření na důchod.


Ušetřete na autopojištění až 50 %

Naši zákazníci s námi ušetří až 50 % za povinné ručení. Buďte mezi nimi i vy. Zelenou kartu obdržíte do pár minut na e-mail.

Sdílet článek

Související články

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • autem na hory
    11. listopadu 2024|Petr Pohůdka
    Autem na hory: Jak připravit vůz na cestu?

    Chystáte se autem na hory? Dovolená na horách vyžaduje pečlivou přípravu, a to i na samotnou cestu. Co s sebou na hory vzít, jak vypadá zimní výbava do auta a jaký typ pojištění si před cestou sjednat?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?

  • ruka-muze-v-saku-predava-klice-od-auta
    24. října 2024|Jana Březinová
    Krok za krokem: Přepis vozidla na nového majitele

    Koupi auta dokončíte až ve chvíli, kdy na registru vozidel provedete změnu vlastníka. Kupující obdrží nové osvědčení o registraci – malý techničák, a tím se oficiálně stává novým majitelem vozidla. Jak přepis probíhá, kolik stojí a na co si dát pozor?

  • autoskola
    22. října 2024|Jana Březinová
    Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

    Chystáte se do autoškoly a děsí vás představa teoretické zkoušky? Nemusíte se bát! Testy do autoškoly jsou sice výzva, ale s dobře zvolenou strategií a správnými zdroji je hravě zvládnete. Připravili jsme pro vás důležité informace, jak testy probíhají, z jakých materiálů se učit i na jaké chytáky si dát pozor.

  • autonehoda v zahraničí
    09. října 2024|Jana Březinová
    Pojistná událost v zahraničí: Jak správně postupovat

    Cestování do zahraničí přináší úžasné zážitky, ale občas i nečekané problémy. Ať se jedná o úraz, krádež nebo dopravní nehodu, zachrání vás vhodné pojištění. Ale jak správně postupovat při pojistné události, aby vám pojišťovna peníze vyplatila?