blg-srt-crush

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

28. 2. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

Pokud jste lovce nehod dosud nepotkali, nebo ještě lépe jste o nich dosud neslyšeli, máte velké štěstí. Ti, kdo se s nimi setkali, totiž velmi často tohoto setkání litují. Zničehonic se objeví po nehodě a účastníkům v šoku nabízí rychlou pomoc. Ta je bohužel přijde dráž, než kdyby zachovali chladnou hlavu a zavolali asistenční službu své pojišťovny.

Kdo vlastně lovci nehod jsou a kde se vzali? Pro lovce nehod se vžil anglický název “crash hunters”. Objevují se při nehodách a poškozeným nabízí pomoc s vyřešením vzniklé škody a vůbec celé pojistné události. Stačí podepsat plnou moc a poškozený  má rázem po starostech.

Jaké “výhodné” služby lovci nehod nabízí nejčastěji?

  •  Pojištění na míru - za nabídkou lepšího pojištění se často ukrývá méně výhodná nabídka. Pojištění nikdy neměňte pod tlakem.

  •  Náhradní vůz - pojišťovny vám poskytnou náhradní vůz zdarma v rámci pojištění, u lovců nehod vás může potkat nemalý poplatek za překročení domluvené lhůty.

Realita je bohužel úplně jiná. Pojištění nakonec za jejich služby zaplatí a to ve výši, která jim doslova vyrazí dech. Nejčastěji se jedná o nejrůznější nesmyslné poplatky za předčasné vrácení náhradního vozidla, za vrácení nevyluxovaného vozidla apod. Bohužel ve chvíli, kdy s nimi poškozený souhlasil, nebyl ve stavu, ve kterém by si  podmínky spolupráce důkladně přečetl. A právě na tom lovci nehod vydělávají nejvíce.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Nenechte se ulovit

Lovci nehod se neštítí polopravd a lží. Často používají argument, že přijeli na základě domluvy pojišťovny, se kterou mají domluvenou spolupráci. Také s oblibou tvrdí, že veškeré jejich služby jsou bezplatné. Jakmile jim totiž jednou plnou moc podepíšete, můžete se rozčilovat, jak chcete. Nebude vám to nic platné.

5 rad, jak neskočit na lep lovcům nehod:

  1. Nevěřte nikomu, kdo nezastupuje vaši pojišťovnu.

  2. Vždy volejte své asistenční služby, případně na speciální Linku pomoci řidičům 1224.

  3. Nepodepisujte nic, co jste si nepřečetli a čemu 100% nerozumíte.

  4. Nenechte se oklamat nabídkami na služby zdarma apod.

  5. Nepodlehněte nátlaku za žádných okolností.

První volejte asistenční služby, pak maminku

Ať už se lovec nehod objeví či nikoliv, odmítněte jej a co nejdříve zavolejte svou asistenční službě, která vám poradí, jak v dané situaci nejlépe postupovat. Její číslo obvykle najdete na zadní straně zelené karty nebo na speciální kartičce asistence. Ještě lépe uděláte, pokud si číslo uložíte do mobilního telefonu. Samozřejmě byste měli dobře znát podmínky svého pojištění včetně asistenčních služeb a vědět, na co vše máte nárok.

Jaký servis obvykle  asistenční služby  nabízí?

  •  Práce automechanika na místě v případě nehody

  •  Odtah nepojízdného vozidla do servisu a zajištění opravy

  •  Náhradní vozidlo

Asistenční služby toho samozřejmě nabízí mnohem více a řadu služeb si můžete jednoduše připojistit. Zadarmo to sice nebude, ale pokud například hodně cestujete do zahraničí, kvalitní servis oceníte.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Sdílet článek

Související články

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • autem na hory
    11. listopadu 2024|Petr Pohůdka
    Autem na hory: Jak připravit vůz na cestu?

    Chystáte se autem na hory? Dovolená na horách vyžaduje pečlivou přípravu, a to i na samotnou cestu. Co s sebou na hory vzít, jak vypadá zimní výbava do auta a jaký typ pojištění si před cestou sjednat?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?

  • ruka-muze-v-saku-predava-klice-od-auta
    24. října 2024|Jana Březinová
    Krok za krokem: Přepis vozidla na nového majitele

    Koupi auta dokončíte až ve chvíli, kdy na registru vozidel provedete změnu vlastníka. Kupující obdrží nové osvědčení o registraci – malý techničák, a tím se oficiálně stává novým majitelem vozidla. Jak přepis probíhá, kolik stojí a na co si dát pozor?

  • autoskola
    22. října 2024|Jana Březinová
    Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

    Chystáte se do autoškoly a děsí vás představa teoretické zkoušky? Nemusíte se bát! Testy do autoškoly jsou sice výzva, ale s dobře zvolenou strategií a správnými zdroji je hravě zvládnete. Připravili jsme pro vás důležité informace, jak testy probíhají, z jakých materiálů se učit i na jaké chytáky si dát pozor.