nabourana-auta

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

30. 8. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Kvalitní asistenční služby vám ušetří tisíce

Snaha ušetřit pár set korun na pojištění vozidel se nemusí vyplatit. Zamyslete se nad tím, až budete při obnově pojištění svého auta opět přemýšlet nad tím, zda má smysl “utrácet” za lepší asistenční služby. Nepostačí přece jenom základní služby? Samozřejmě postačí, minimálně do doby, dokud vás nepotká větší problém.

Právě nyní, kdy spousta Čechů tráví dovolenou v zahraničí, je otázka asistenčních služeb na místě. Potká-li vás problém s vozidlem za hranicemi, teprve tehdy oceníte přínos dobrých asistenčních služeb. Na druhé lince vám školení lidé vždy poradí, jak nejlépe v dané situaci jednat. To vše 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce. Zdá se vám to málo?

Kvalitnější  asistenční služby  se širším rozsahem vám zajistí nejen opravu auta na místě a případně jeho odtah do servisu, ale také náhradní vůz, ubytování, tlumočnické služby, dopravu na místě či odtah porouchaného auta zpět do České republiky, aniž by vás to stálo korunu navíc. To však není vše, moderní asistenční služby toho nabízí mnohem více.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Připlaťte si za lepší služby, nebudete litovat

Jak povinné ručení, tak havarijní pojištění  zahrnuje i základní asistenční služby. Není nutné si je sjednávat extra. Pokud se však přece jen rozhodnete a obětujete nejvýše pár set korun (za rok!), získáte širší krytí rizik a vyšší pojistné limity. To oceníte právě tehdy, pokud se vám stane nehoda nebo porucha v zahraničí. Dokážete si jenom představit, na kolik přijde odtažení poškozeného vozidla z Chorvatska do Česka? Bez legrace jde o tisíce korun.

Moderní asistenční služby, s nimiž pojišťovny spolupracují, mají vlastní mobilní aplikace. Jejich prostřednictvím může klient sledovat příjezd asistenčního vozidla online. S podmínkami pojištění se seznamte předem. Každá pojišťovna může mít lehce odlišné podmínky, a co bylo u vaší předchozí pojistky automatické, už nemusí platit. Pojistné  podmínky si vytiskněte a přibalte je k dokladům na cestu do zahraničí. Na místě tak nebudete muset tápat, co vaše pojištění vlastně kryje. Znát byste měli zejména rozsah pojištění, pojistné limity, územní rozsah a výluky.

Levné pojištění, drahý servis

Těžko můžete čekat, že vám pojišťovna zaplatí náhradní vůz na celou dovolenou a odtah vašeho poškozeného vozidla do České republiky, pokud si platíte pouze základ. Lepší služby čekejte až v momentě, kdy si připlatíte za lepší asistenční služby. Běžné limity se pohybují kolem částky 25 000 Kč, u těch lepších už je to 50 000 Kč až 70 000 Kč. Nižší limit vám bude stačit při výměně baterky nebo pneumatiky. Při závažnější opravě v zahraničí už ale stačit nemusí. Ty nejlepší asistenční služby nabízí dokonce neomezené limity.

Asistenční služby pro vaše auto si můžete sjednat také ke svému cestovnímu pojištění. Tuto službu nabízí například pojišťovna Generali. Jedná se produkt AutoCare a za cca 400 Kč na celý měsíc máte sjednané pojištění s limitem 70 000 Kč na jednu pojistnou událost.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Sdílet článek

Související články

  • servis-vozidla
    20. ledna 2025|Petr Pohůdka
    Jak vypadá pravidelný servis auta a proč se mu nevyhýbat

    U nového vozidla řidiči na pravidelné servisní prohlídky většinou nezapomínají, přišli by totiž o záruky. V případě starších aut je údržba vozidla už často zanedbávaná. Jejich majitelé se poté diví, když jim na stole přistane mastný účet za opravy. Přitom mnoha závadám lze předejít včasným odhalením. Jak na servis auta, kolik stojí a proč zdaleka nestačí výměna oleje?

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • autem na hory
    11. listopadu 2024|Petr Pohůdka
    Autem na hory: Jak připravit vůz na cestu?

    Chystáte se autem na hory? Dovolená na horách vyžaduje pečlivou přípravu, a to i na samotnou cestu. Co s sebou na hory vzít, jak vypadá zimní výbava do auta a jaký typ pojištění si před cestou sjednat?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?

  • ruka-muze-v-saku-predava-klice-od-auta
    24. října 2024|Jana Březinová
    Krok za krokem: Přepis vozidla na nového majitele

    Koupi auta dokončíte až ve chvíli, kdy na registru vozidel provedete změnu vlastníka. Kupující obdrží nové osvědčení o registraci – malý techničák, a tím se oficiálně stává novým majitelem vozidla. Jak přepis probíhá, kolik stojí a na co si dát pozor?