parkovani-letiste

Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

14. 7. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

Pokud se chystáte trávit zimu na zahraničních sjezdovkách nebo exotických plážích a plánujete odlétat z Česka, pravděpodobně se budete muset dopravit na letiště Václava Havla v Praze. A hned tady vás čeká první výzva – jak a kde zaparkovat, aby vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů!

Kde v Praze zaparkujete zdarma?

Nedostupná parkovací místa jsou pro velkoměsta typická. A v Praze to platí dvojnásob! Naštěstí existují lokality, kde zaparkujete zadarmo a bez rizika následného odtažení. Mezi takové patří třeba Novodvorská Plaza na Praze 4 nebo  OC Šestka na Praze 6. Zaparkovat tady můžete zdarma na neomezeně dlouhou dobu. Na letiště se pak už ale musíte dopravit taxíkem nebo jinou alternativou, či využít služeb hromadné dopravy, což může být značně komplikované.

Náš tip

Náš tip

Většina obchodních center nabízí bezplatné parkování na 3 – 4 hodiny.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Využijte levnějších parkovišť s transferem

Další možností, jak využít parkování u letiště Praha pokud možno co nejvýhodněji, je kontaktování cestovní kanceláře, s kterou na dovolenou odlétáte. Ta má většinou výhodné smlouvy s partnerskými parkovišti u letiště, a může vám tak nabídnout zajímavou slevu na parkovném. Parkování samozřejmě nebude zadarmo, rozhodně váš domácí rozpočet nijak nezruinuje. Obvyklá cena se pohybuje kolem 700 Kč za 7 dní. 

Parkoviště jsou navíc hlídaná bezpečnostní službou  24 hodin denně a spousta z nich nabízí také řadu zajímavých služeb. Auto si můžete nechat během dovolené zkontrolovat, umýt nebo vyčistit. Většina parkovišť zajistí v případě zájmu i odpovídající pneuservis nebo vám třeba zabalí kufry do folie. Tyto služby jsou už ale samozřejmě zpoplatněné.

A jak to probíhá v praxi? Od cestovní kanceláře obdržíte speciální voucher (pokud cestujete bez CK, zajistíte si ho sami online u vybraného parkoviště), ten na místě odevzdáte, zaparkujete a obsluha letiště vás i se zavazadly odveze k terminálu. Po příletu zavoláte na domluvené číslo a pracovník parkoviště vás opět dopraví zpátky k automobilu.

Nejdražší parkoviště jsou ty přímo u letiště

Pokud neřešíte finance a potřebujete zaparkovat rychle, pohodlně a bez zbytečných průtahů co nejblíže u letiště, pak vsaďte na parkoviště, které najdete jen několik metrů u jednotlivých terminálů. Počítejte ale s tím, že jde o nejméně ekonomicky výhodnou variantu. Týden vás tady vyjde na zhruba 1500 Kč (mimo hlavní sezónu).

Náš tip

Měli byste vědět

Pokud ztratíte parkovací kartu, počítejte s vysokou sankcí (obvykle v řádech několika tisíců korun).

Samozřejmě ale ani tady nechybí celá řada služeb počínaje areálem, který je hlídaný kamerovým systémem a ostrahou, přes dobíjení elektromobilů, až po mytí automobilů (bývá obvykle zpoplatněno extra sazbou). Na druhou stranu to máte odsud k jednotlivým terminálům pouze pár minut, což vám ušetří spoustu času, který byste jinak strávili transferem ze vzdálenějších letišť v okolí.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Vendula Flassig VráblováVíce článků autora

Sdílet článek

Související články

  • obdobi-destu-bali
    16. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

    Lákají vás levné letenky do exotických destinací? Nejdříve si zjistěte, jestli výhodná cena není způsobená nízkou poptávkou kvůli nepříznivému počasí. V období dešťů totiž Thajsko, Bali či Karibik rozhodně nejsou rájem na zemi.

  • levna-dovolena-more
    05. prosince 2024|Jana Březinová
    Kam v zimě k moři?

    Zimní dovolená nemusí znamenat jen lyžování a stavění sněhuláků. Máme pro vás jiný plán – dovolenou u moře. Ať už chcete uniknout před vánočním stresem, nabrat energii během jarních prázdnin, nebo prostě jen vyměnit kabát za plavky, tady jsou ty nejlepší destinace, kam vyrazit za sluncem a teplem.

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • 27. listopadu 2024|Jana Březinová
    Lyžování v Česku - kam na lyže a snowboard u nás

    Na hory ročně vyráží téměř 3 miliony Čechů, víc než 2,5 milionu na české svahy. Chystáte se letos na hory i vy? Jaká zimní střediska v ČR patří k nejlepším a kde si zalyžujete za rozumnou cenu? Máme tipy pro rodiny s dětmi i ostřílené sportovce.

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?