epojisteni logo
japonsko-chureito-padoga

Co vidět v Japonsku a proč cestovat i mimo turistické oblasti?

13. 2. 2020
|
Délka čtení: 8 min.

V minulém článku  jsme si uvedli několik tipů, proč se vyplatí v Japonsku cestovat i mimo vyznačené oblasti. Nyní si některé shrneme a uvedeme si, na co při cestě do Japonska myslet.

Věnujte pozornost jiné kultuře

Pokud už vyzkoušíte místního průvodce, zkuste si před setkáním osvojit alespoň základy japonské etikety. Ta je totiž výrazně odlišná od té evropské. V Japonsku se například téměř striktně  nepoužívá slovo “ne”. Je zkrátka příliš urážející. Pokud budete chtít říci ne, je potřeba to jen naznačit. Například tím, že řeknete, že ještě nevíte, ještě se rozmyslíte, ještě se k tématu vrátíte později. Japonec okamžitě pochopí, že varianta vám nevyhovuje a nabídne alternativu. Případně alternativu můžete nabídnout rovnou vy.

Další specifikum jsou dýška. Ta se v Japonsku nedávají a opět, dýškem obsluhu urazíte. S těmito odlišnostmi vám už ale může pomoci váš místní průvodce.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Proč cestovat i mimo vyznačené trasy?

Jak plyne z výše uvedeného, cestovat i mimo vyznačené trasy má pro vás řadu výhod. Pokud využijete místního průvodce, budete mít možnost se velmi blízce seznámit s místní kulturou. Místní vám mohou ukázat, která místa rádi navštěvují oni, kde je klid, kde kvetou sakury, které Japonci chodí v době květu pozorovat, atd. Mohou vám i doporučit restaurace, které jsou dobré, ale zároveň nejsou turisticky naceněné.

I bez průvodce a jen s mobilní aplikací ale můžete navštívit místa, která před vámi objevil jiný turista. Místa, na které houfy turistů nejezdí, ale přesto jsou něčím výjimečná. Může to být malý lokální podnik se specifickým jídlem či výrobky, může to být malý zapadlý krámek, pěkná vyhlídka na město, skrytý parčík apod.

Takovou cestu je třeba podniknout na vlastní pěst

Pokud chcete pohodlí a minimum starostí, je cestovní kancelář skvělá volba. Vše zařídí za vás a vy si jen užíváte cestu a návštěvu nejrůznějších míst. Bohužel se s tím ale pojí i jedna nevýhoda, a to ta, že navštívíte jen turisticky nejexponovanější místa. To, jak žijí místní, kam rádi chodí a jaká místa navštěvují, se nedozvíte.

Takovéhle dobrodružství musíte podniknout na vlastní pěst. Pochopitelně do něj rovněž můžete zařadit turisticky oblíbené památky, ale zároveň vám zbude čas a prostor i na něco navíc.

O tom, jak si zařídit cestu po vlastní ose a co vše je k tomu potřeba, jsme podrobně psali ve článku “Jak na dovolenou bez cestovky”.

Věděli jste, že...

V rámci cestovního pojištění si můžete kromě krytí léčebných výloh pojistit i zpoždění letu či ztrátu zavazadla.

Sdílet článek

Související články

  • mlady-par-na-ture-vychod-slunce
    02. října 2024|Petr Pohůdka
    Tipy na zábavné jednodenní výlety po Česku

    Hledáte program na víkend? Zapomeňte na kino, ZOO a další obvyklé aktivity. Česká republika nabízí nepřeberné množství možností pro jednodenní výlety. Zvládnete je s dětmi a často i omezeným rozpočtem. Podívejte se, kam vyrazit na výlet. Jistě mezi našimi tipy najdete místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

  • 09. září 2024|Petr Pohůdka
    Kam na lyže a snowboard do zahraničí v roce 2024

    Na hory vyráží v zimní sezóně zhruba čtvrtina Čechů. Podstatná část z nich směřuje do zahraničí. Láká především lyžování v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích. Oblíbené jsou ale také slovenské Tatry nebo polské sjezdovky u hranic. Kam na lyže v roce 2024? Projděte si přehled nejlepších středisek.

  • snowboard-alpy
    06. září 2024|Petr Pohůdka
    Pojištění rizikových sportů: Co vám pojišťovna (ne)pojistí?

    Odpočinek na dovolené vám nic neříká a své volné dny raději trávíte aktivně? Před sportováním si zkontrolujte, jak na dané aktivity pohlíží vaše pojišťovna. Běžnou turistiku, běh či plavání vám cestovní pojištění pokrývá. Na adrenalinové sporty se ale většina základních pojistek nevztahuje. Jak funguje pojištění rizikových sportů?

  • Kalkulačka cestovního pojištění - počítač s mapou, brýle, muž s mobilem v ruce, globus, klobouk
    20. srpna 2024|Jana Březinová
    Vyplatí se cestovní pojištění sjednané u CK k zájezdu?

    Při koupi zájezdu vám v cestovní kanceláři nabídnou i cestovní pojištění. Často se tak cena zájezdu navýší o několik tisíc korun. Snaží se vám pojišťovna vnutit nevýhodný produkt, nebo se takové pojištění vyplatí?

  • 30. července 2024|Petr Pohůdka
    Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

    Bezstarostná dovolená s dětmi vyžaduje důkladnou přípravu. Ať už jedete k moři, na hory nebo do města, je důležité znát potenciální nebezpečí. Na děti často číhají odlišná rizika než na dospělé. Náš přehled vám pomůže děti lépe chránit před nejrůznějšími hrozbami.

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|Hana Fabianová
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|Hana Fabianová
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|Hana Fabianová
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.