epojisteni logo
zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity

Cestovní pojištění k platební kartě: Klady i zápory

25. 5. 2017
|
Délka čtení: 8 min.

Cestovní pojištění k platební kartě: Klady i zápory

Podstatná většina lidí má osobní bankovní účet a využívá nejméně jednu platební kartu a k platebním kartám řada bank automaticky nabízí cestovní pojištění. Proč bychom si tedy měli sjednávat extra cestovní pojištění, když už jedno máme a to dokonce celoroční? Proč bychom za jednu službu platili dvakrát?

Zní to velmi pohodlně. Banka vám nabídne platební kartu, jejíž součástí je také cestovní pojištění. Ať už jedete do Rakouska nebo Indie, platební kartu a tudíž i cestovní pojištění si vezete sebou kamkoliv. Většina lidí si z tohoto důvodu ani komerční pojištění nesjednává. Domnívají se, že cestovní pojištění k embosovaným kartám je dostačující. Navíc je takové cestovní pojištění platné po celý rok a tudíž není nutné řešit nové pojištění před každou další cestou do zahraničí.

Jenomže ouha, jakmile dojde k pojistné události, klient banky nečekaně zjistí, že pojištění k platební kartě nestačí. Málokterý klient si totiž důkladně přečte pojistné podmínky k pojištění, které mu banka automaticky k platební kartě nadělí. Mezi nejčastější nedostatky je omezený rozsah pojištění, omezení délky pobytu, nižší pojistné limity apod.

Na jaké údaje si dát pozor?

Rozsah cestovního pojištění

Cestovní pojištění kryje náklady spojené s ošetřením a léčbou. To je sice pravda, ale jste si jistí, že to platí pro každou činnost? Pokud se vám stane úraz při sportovní aktivitě, která spadá do výluk, nedostanete ani korunu. Podívejte se, jaké sporty cestovní pojištění zahrnuje, a jaké naopak vylučuje.

Limity pojistného plnění

Nejčastějším problémem u cestovního pojištění k platebním kartám  jsou nižší pojistné limity. Porovnejte si jejich výši s komerčními nabídkami a budou-li příliš nízké, zjistěte si možnosti jejich navýšení nebo si raději sjednejte komerční pojištění. V případě pojistné události  vám pojišťovna uhradí částku do výše sjednaného pojistného limitu.

Varianty a doplňková připojištění

Jaké možnost vám banka v souvislosti s cestovním pojištěním k platebním kartám nabízí? Máte na výběr z více variant a můžete si sjednat další připojištění  (např. pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti apod.)? Je-li pojištění variabilní, je to vždy výhoda. V takovém případě se cestovní pojištění k platební kartě směle vyrovná běžnému pojištění.

Specifické podmínky banky

Víte, za jakých podmínek máte cestovní pojištění k embosované kartě sjednané? Některé produkty mohou být vázané na používání bankovního účtu - např. obrat na účtu a jiné. Splníte-li podmínky, lepší pojištění je vaše.

Banka není charita a zadarmo vám nedá nic. Alespoň ne nic pořádného. Cestovní pojištění k embosovaným kartám jistě není špatný nápad už jenom proto, že nabízí dvě služby v jednom. Než se však rozhodnete plně spoléhat na cestovní pojištění k platební kartě, podívejte se na pojistné podmínky. Vždy je dobré vědět, na co a na kolik jste opravdu pojištění. V případě nespokojenosti si jednoduše sjednáte komerční cestovní pojištění a budete “v suchu”.

Jednoduše online

Zapomněli jste na cestovní pojištění?

Žádný strach. Cestovní pojištění si můžete sjednat klidně v den odjezdu či odletu na dovolenou. Třeba při čekání na letišti, nebo během pauzy v autě. Díky naší online kalkulačce to stihnete během pár minut.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Sdílet článek

Související články

  • mlady-par-na-ture-vychod-slunce
    02. října 2024|Petr Pohůdka
    Tipy na zábavné jednodenní výlety po Česku

    Hledáte program na víkend? Zapomeňte na kino, ZOO a další obvyklé aktivity. Česká republika nabízí nepřeberné množství možností pro jednodenní výlety. Zvládnete je s dětmi a často i omezeným rozpočtem. Podívejte se, kam vyrazit na výlet. Jistě mezi našimi tipy najdete místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

  • 09. září 2024|Petr Pohůdka
    Kam na lyže a snowboard do zahraničí v roce 2024

    Na hory vyráží v zimní sezóně zhruba čtvrtina Čechů. Podstatná část z nich směřuje do zahraničí. Láká především lyžování v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích. Oblíbené jsou ale také slovenské Tatry nebo polské sjezdovky u hranic. Kam na lyže v roce 2024? Projděte si přehled nejlepších středisek.

  • snowboard-alpy
    06. září 2024|Petr Pohůdka
    Pojištění rizikových sportů: Co vám pojišťovna (ne)pojistí?

    Odpočinek na dovolené vám nic neříká a své volné dny raději trávíte aktivně? Před sportováním si zkontrolujte, jak na dané aktivity pohlíží vaše pojišťovna. Běžnou turistiku, běh či plavání vám cestovní pojištění pokrývá. Na adrenalinové sporty se ale většina základních pojistek nevztahuje. Jak funguje pojištění rizikových sportů?

  • Kalkulačka cestovního pojištění - počítač s mapou, brýle, muž s mobilem v ruce, globus, klobouk
    20. srpna 2024|Jana Březinová
    Vyplatí se cestovní pojištění sjednané u CK k zájezdu?

    Při koupi zájezdu vám v cestovní kanceláři nabídnou i cestovní pojištění. Často se tak cena zájezdu navýší o několik tisíc korun. Snaží se vám pojišťovna vnutit nevýhodný produkt, nebo se takové pojištění vyplatí?

  • 30. července 2024|Petr Pohůdka
    Jaká rizika hrozí dětem na dovolené

    Bezstarostná dovolená s dětmi vyžaduje důkladnou přípravu. Ať už jedete k moři, na hory nebo do města, je důležité znát potenciální nebezpečí. Na děti často číhají odlišná rizika než na dospělé. Náš přehled vám pomůže děti lépe chránit před nejrůznějšími hrozbami.

  • muž v obleku na letišti
    24. července 2024|Petr Pohůdka
    Pracovní pojištění do zahraničí

    Chystáte se služebně do zahraničí nebo do ciziny vysíláte své pracovníky? Nezapomeňte na pracovní cestovní pojištění. Oproti běžnému cestovnímu pojištění se liší rozsahem krytí či specifickými druhy připojištění. Co by mělo pracovní pojištění do zahraničí zahrnovat?

  • lesní požár
    15. července 2024|Hana Fabianová
    Požáry v Evropě: Kde nejčastěji hoří v letních měsících?

    Pravděpodobně si i vy v souvislosti s letními požáry vybavíte požár, který v roce 2023 vypukl na řeckém ostrově Rhodos, nebo rozsáhlé lesní požáry, se kterými během léta bojovaly státy jižní Evropy. Frekvence přírodních požárů je v Evropě čím dál tím častější a odborníci se shodují na tom, že jich bude stále přibývat. Jaké jsou nejčastější příčiny lesních požárů a jak se zachovat, pokud se chystáte na dovolenou do destinace, ve které hoří?

  • 11. července 2024|Jana Březinová
    10 rizik na dovolené, která ji dokážou proměnit v noční můru

    Myslíte si, že vás na dovolené čeká jen relax a pohoda? Omyl! Vysněný odpočinek se může proměnit v horor kvůli nemoci, úrazu i zrušení letu. Zjistěte, jak se ochránit před hrozící katastrofou.

  • 10. července 2024|Hana Fabianová
    Žraloci, medúzy, ježci a další hrozby při koupání v moři

    Chcete strávit letošní dovolenou u moře v některé z evropských zemí, ale máte strach z nebezpečných mořských obyvatel, jako jsou například žraloci nebo medúzy? V následujících řádcích se společně podíváme na to, jaké druhy nebezpečných zvířat se mohou vyskytovat ve Středozemním moři a jak zajistit maximální bezpečí při plavání v moři.

  • zachranari-nakladaji-pacienta-do-sanity
    08. července 2024|Hana Fabianová
    Repatriace - převoz osob a vozidel ze zahraničí

    Odborníci se shodují na tom, že pokud chcete předejít případným nepříjemnostem na cestách, nedílnou součástí každé vaší dovolené i zahraniční cesty by mělo být cestovní pojištění. Náklady na léčbu v zahraničí totiž mohou bez pojištění dosáhnout závratných výšin, velmi nákladný může být i převoz zraněné osoby zpět do Čech. Na tyto případy myslí takzvaná repatriace, jež je součástí cestovního pojištění.