autopujcovnak

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

17. 1. 2018
|
Délka čtení: 8 min.

Nejdražší auta na světě, se kterými nechcete bourat

A hlavně platit opravy. Jejich pořizovací cena se pohybuje kolem 50 milionů korun a více. Provozovat takové vozidlo si mohou pouze největší boháči na světě. Nemálo peněz stojí nejen pojištění takového vozidla, ale i nutná údržba, pravidelný servis a případné opravy.

Aktuálně jsou za nejdražší považovány níže uvedené modely. Kupní cena je pouhý odhad, automobilky je oficiálně nikdy neuvádí. Proč by také měly, že?

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Nejdražší auta na světě v roce 2017:
ZnačkaCena

Lamborghini Centenario

47,5 mil.

Ferrari LaFerrari Aperta

95 mil.

Pagani Huayra Roadster

60 mil.

Ferrari J50

62 - 75 mil.

Bugatti Chiron

více než 65 mil.

Pagani Huayra BC

více než 65 mil.

Icona Vulcano Titanium

70 mil.

Aston Martin Valkyrie

75 mil.

W Motors Lykan Hypersport

85 mil.

Lamborghini Veneno Roadster

113 mil.

Většina lidí si uvědomuje nadstandardně vysokou cenu takového vozidla, nad kterou nevěřícně kroutí hlavou. Málokdo má ale reálnou představu, na kolik dalších milionů korun přijde běžný provoz, výměna pneumatik nebo dokonce opravy a náhradní díly.

Bugatti Veyron - komplexní pojištění za statisíce korun

Vezměme si jako příklad další velice drahé supersportovní auto Bugattí Veyron, jehož základní verze s minimální výbavou vyjde na “pouhých” 35 milionů korun. Celkové pojistné pro takový vůz nebude stát méně než 100 tisíc korun ročně. Pojistné  za dvakrát tak drahý vůz bude zcela určitě ještě dražší.

Nejde pouze o pojištění. Pokud nepatříte mezi milionáře, nedoporučujeme vám časté vyjížďky. Průměrná spotřeba u Bugatti Veyron činí 25 litrů na 100 kilometrů. Pokud si budete chtít užít rychlejší jízdy, může se vyšplhat klidně i na 100 litrů. Nádrž o objemu 100 litrů se při takové spotřebě doslova vypaří za 12 minut.

Roční kontrola, kvůli které musíte navštívit autorizovaný servis, stojí přibližně 700 tisíc korun. Za výměnu oleje zaplatíte dalších 500 tisíc korun. Na zimní pneu zapomeňte. Přes zimu by Bugatti nemělo opustit dobře střeženou garáž. Nejásejte. Na pneumatikách neušetříte. Každých 4 000 kilometrů je musíte nechat vyměnit. Při třetí výměně je nutné vyměnit také disky. Jedna jediná výměna vás přitom vyjde na 700 tisíc korun.

Pojištění vozidla za desetitisíce korun i více

Většina běžných motoristů se každým rokem zabývá pečlivým porovnáváním povinného ručení a případně i havarijního pojištění, aby získala kvalitní pojištění za rozumné peníze. To pro milionáře neplatí. Za pojištění svého luxusního vozidla za rok zaplatí často více, než kolik si mnoho lidí může dovolit dát za nové auto.

Pokud stojíte na druhé straně “bariéry”, určitě nechcete takovému autu způsobit sebemenší škodu. Základní zákonem stanovené pojistné plnění  ve výši 35 milionů korun na majetkové škody by vám nemuselo stačit ani na výměnu pár dílů. A proto si nezapomeňte sjednat povinné ručení  s vyšším limitem, které vás ochrání lépe o hezkých pár milionů korun navíc.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

Sdílet článek

Související články

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • autem na hory
    11. listopadu 2024|Petr Pohůdka
    Autem na hory: Jak připravit vůz na cestu?

    Chystáte se autem na hory? Dovolená na horách vyžaduje pečlivou přípravu, a to i na samotnou cestu. Co s sebou na hory vzít, jak vypadá zimní výbava do auta a jaký typ pojištění si před cestou sjednat?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?

  • ruka-muze-v-saku-predava-klice-od-auta
    24. října 2024|Jana Březinová
    Krok za krokem: Přepis vozidla na nového majitele

    Koupi auta dokončíte až ve chvíli, kdy na registru vozidel provedete změnu vlastníka. Kupující obdrží nové osvědčení o registraci – malý techničák, a tím se oficiálně stává novým majitelem vozidla. Jak přepis probíhá, kolik stojí a na co si dát pozor?

  • autoskola
    22. října 2024|Jana Březinová
    Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

    Chystáte se do autoškoly a děsí vás představa teoretické zkoušky? Nemusíte se bát! Testy do autoškoly jsou sice výzva, ale s dobře zvolenou strategií a správnými zdroji je hravě zvládnete. Připravili jsme pro vás důležité informace, jak testy probíhají, z jakých materiálů se učit i na jaké chytáky si dát pozor.