Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Aktuality

Jízda bez STK vás může vyjít i na miliony. Proč zbytečně riskovat?

11. říjen

Vyjíždět na silnice bez povinného ručení a platné STK se nevyplácí. Co vám hrozí, když si technickou zapomenete prodloužit? Počítejte s tučnou pokutou a v krajním případě i zákazem řízení. Pokud navíc bez platné STK způsobíte dopravní nehodu, může vás to vyjít na mnohem víc.

Číst celé...


Praktický návod, jak rychle a online ověřit VIN kód při koupi ojetého vozidla

22. září

Konečně jste sehnali ojetý vůz, který splňuje vaše požadavky, a chystáte se k podpisu kupní smlouvy? Než tak učiníte, dobře si prověřte původ vybraného vozidla. Jinak se může stát, že si domů přivezete kradený kousek.

Číst celé...


Pojištění storna zájezdu: Jak funguje a kdy je zbytečné

18. září

Pořízení výhodné dovolené ve velkém předstihu s sebou přináší nejen pozitiva v podobě ušetřených peněz, ale i jistá rizika, která vám mohou v nejhorším případě znemožnit někam vyrazit. Dobrou zprávou je, že své finance můžete do jisté ochránit díky sjednanému připojištění storna zájezdu. Na co všechno se vztahuje?

Číst celé...


3 možnosti financování vozidla

8. září

Automobil je pravděpodobně pro většinu lidí po bydlení druhou nejdražší věcí, kterou si v životě kupují. A i když nemít auto je pro řadu z nás dnes již nereálné, mít auto, které pro nás finančně dává smysl, rozhodně je reálné i žádoucí. Proto je potřeba předem zvážit, zda koupit auto nové nebo ojeté, spočítat náklady na provoz, pojistky, údržbu a opravy a pak se rozhodnout pro způsob financování.

Číst celé...


Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

31. srpen

Neměli jste možnost užít si oddych v létě? Vydejte se na podzimní dovolenou. Vyhnete se tak nejen nesnesitelně vysokým teplotám, davům turistů, ale především méně zatížíte rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy.

Číst celé...


Jak pečovat o domácí mazlíčky v létě? Důležitý je stín, voda a pozor na beton!

26. srpen

Česko ovládly tropy. Zatímco někteří z nás se radostně svlékají do tenkých letních outfitů, naši domácí mazlíčci musí vedra přečkat v huňatém kožíšku. Jak jim ulevit, aby se nepřehřívali a zvládli třeba i delší společný výlet nebo cestu autem? Stačí dodržovat několik základních zásad.

Číst celé...


Má smysl uzavírat životní pojištění, když jste single?

11. srpen

O důležitosti pojištění asi netřeba dlouze spekulovat. Vybrat to kvalitní byste měli při odjezdu na dovolenou nebo třeba v nové práci, kde zodpovídáte za firemní automobil nebo služební notebook. Jsou ovšem i životní situace, které nás o nutnosti pojištění nutí objektivně přemýšlet. Jednou takovou je třeba single život a potřeba životního pojištění. Má smysl ho uzavírat nebo ne?

Číst celé...


Výluky z pojištění – na co si dát pozor před uzavřením pojistky auta

4. srpen

Každé pojištění obsahuje tzv. výluky. Jsou to situace a události, které když nastanou, nebude pojišťovna hradit škody. Vztahují se jak k povinnému ručení a havarijnímu pojištění, tak i k možným připojištěním, jenž jsou v rámci těchto produktů sjednávány. Proto je nutné se s nimi seznámit ještě před uzavřením pojistné smlouvy. Jejich neznalost může být zdrojem nepříjemných překvapení.

Číst celé...


Kdy se vyplatí sjednat si cestovní pojištění na celý rok

30. červen

Zatímco doma v Česku naše zdraví jistí veřejné zdravotní pojištění, za hranicemi se už musíme ochránit na vlastní pěst. O zajištění odpovídající zdravotní péče a její úhradu se nejlépe postará cestovní pojištění. Kdy se vyplatí celoroční varianta?

Číst celé...


15 tipů na zábavné jednodenní výlety po Česku, které nadchnou dospělé i děti

23. červen

Už vám došly nápady na výlety doma v Česku? Máme pro vás tipy na zajímavá místa, jejichž návštěva potěší oči i duši. Jistě mezi nimi najdete i místa, která dosud unikala vaší pozornosti.

Číst celé...


Seznam nejzávažnějších přestupků, za které hrozí vysoká pokuta i zákaz řízení

18. červen

Od roku 2022 začne platit upravený bodový systém. Změny se týkají zejména vážných dopravních přestupků, za které budou řidičům hrozit přísnější tresty. Na co se mohou řidiči “těšit”?

Číst celé...


Jak zabalit příruční zavazadlo do letadla. Pozor na velikost a rozměry

9. červen

Zejména mezi mladými lidmi se uchytil trend cestovat nalehko. I na delší cesty vyráží se skromným batůžkem. Tomuto trendu nahrávají letecké společnosti. V ceně letenky totiž bývá stále častěji pouze příruční zavazadlo a spoustě lidí se nechce připlácet za velké zavazadlo, pokud vyloženě nemusí. Znáte pravidla pro příruční zavazadla?

Číst celé...


Praktický návod, jak si poradit s prasklým čelním sklem

2. červen

K častým škodám na vozidle patří rozbité čelní sklo, které většinou způsobí odlétnutý kamínek či nepříznivé počasí. Jak takovou situaci řešit? Povinné ručení se na tyto škody již nevztahuje a ideální není ani havarijní pojištění.

Číst celé...


Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat a na co si dát pozor

27. květen

Nejvíce dopravních nehod se odehrává během letních měsíců, kdy se silnice doma i v zahraničí zaplní vozidly jedoucími na dovolenou či se vrací zpět domů. K nehodě však může dojít kdykoli v roce. Poradíme vám, jak správně postupovat, když se stanete účastníky dopravní nehody v zahraničí.

Číst celé...


Sezónní versus krátkodobé havarijní pojištění

21. květen

Havarijní pojištění už není tak nedostupné jako dříve. Díky nabídkám připraveným na míru pro různé typy vozidel si vyberou i majitelé starších vozidel. Mezi méně obvykle varianty v oblasti pojištění vozidel patří také krátkodobé a sezónní havarijní pojištění. O co se jedná?

Číst celé...


Bezpečné cestování: Jak správně použít cestovní pojištění

18. květen

Čas letních dovolených se blíží a kromě milionů nabídek na úchvatnou dovolenou se na vás odevšad řítí rady týkající se cestovního pojištění. Vybrat si správně je stejně důležité jako vědět, jak jej v případě pojistné události použít.

Číst celé...


Praktický průvodce dovolenou na poslední chvíli

7. květen

Člověk míní, život mění. Štědré odměny v práci či neplánovaný nákup levných letenek změní skromné léto na chalupě v dobrodružství. Aby se z dovolené na poslední chvíli nestala noční můra, pusťte se do rychlého avšak promyšleného plánování.

Číst celé...


Jak si sbalit kufr do letadla a proč je lepší letět jen s příručním zavazadlem

28. duben

Cestovat pouze s příručním zavazadlem má celou řadu výhod a my se na ně podíváme hezky zblízka. Že se do příručního kufru nikdy nevlezete? Vězte, že stačí zabalit pouze věci, které nejen potřebujete, ale které na svých cestách opravdu využijete.

Číst celé...


Rady a tipy na dovolenou do zahraničí aneb co všechno zařídit před cestou

22. duben

Zdaleka ne každý cestovatel se považuje za dobrodruha, který si doma rychle sbalí skromný batůžek a ostatní řeší až “za jízdy”. Obzvlášť v dnešní době se vyplatí být připraven na cokoliv. Na co se před cestou do zahraničí zaměřit především?

Číst celé...


Víte, že povinná výbava je vyžadována i u jízdního kola?

14. duben

Účastníky silničního provozu jsou chodci, cyklisté a auta. Bezpečný pohyb chodcům zajišťují chodníky a přechody, cyklistům jsou určeny cyklostezky a cyklopruhy, které však nejsou všude. Občas na silnici musí. Ve svém vlastním zájmu by měli dbát nejen na maximálně bezpečnou a opatrnou jízdu, ale také na povinnou výbavu.

Číst celé...Archiv