autodoplnky-drzak-na-tablet-drzak-na-telefon

Tipy na nejlepší autodoplňky, které mají smysl i udělají radost

12. 12. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

V dnešní době je automobil téměř nutností. Odveze nás do práce, do školy a s dětmi i bez na výlety a na dovolenou. Aby byla každá cesta autem co rychlá, bezpečná i pohodlná, vyplatí se investovat do praktických autodoplňků. Které jsou ty nej?

Autodoplňky mohou být praktické, užitečné, ochranné, ale třeba i jenom zkrášlující či zvyšující komfort. Mezi ochranné autodoplňky patří například autokoberce, potahy na sedačky, do kufru, fólie na auta, prahové lišty či lišty na nárazník. 

K praktickým autoplňkům, které ocení zejména cestovatelé a sportovci, patří zejména střešní nosiče a boxy nebo nosiče kol na zadní dveře. Již k automatickým autodoplňkům, které využívá každý motorista patří autonavigace, kamera do auta či držák na tablet nebo telefon.

Dejte stop zdražování povinného ručení

Přišlo vám oznámení od pojišťovny o zdražení vašeho povinného ručení? Žádné obavy, na novou cenu nemusíte kývnout. Smlouvu můžete jednoduše do 6 týdnů vypovědět a přejít k jiné pojišťovně. S výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Vše jednoduše z pohodlí domova.

O tom, že je navigace v autě užitečnou věcí, asi nikdo nepochybuje. Hodně lidí používá aplikace v mobilním telefonu, někteří však nedají dopustit na kvalitní navigaci určenou přímo pro auta. Dobrá autonavigace vás bezpečně a rychle doveze z bodu A do bodu B, přičemž navigování probíhá v souladu s aktuálními dopravními informacemi o uzavírkách, objezdech, přestavbách i zácpách či nehodách.

Kamera do auta

Není kamera jako kamera. Vedle parkovacích kamer lze mít v autě kameru umístěnou v oblastí předního skla. Monitorují vše, co se děje před vozidlem, a velmi často slouží jako “svědek” v případě dopravních nehod apod. Proto se jim občas říká také černá skříňka, palubní kamera či jednoduše autokamera.

Moderní kamera do auta však také pomáhá při parkování díky parkovacímu módu, dokáže spustit detekci pohybu při pokus o vloupání či krádež vozidla, zvládne pohlídat děti v autě, zaznamenat polohu, hlásí výskyt radarů a spoustu dalších činností. Některé kamery do auto umí sledovat i dění za vozidlem (tzv. duální kamery do auta).

Střešní nosič a střešní box

Nosiče na kola, lyže a další sportovní vybavení ocení lidé, kteří si sportovní výbavu sebou vozí vícekrát do roka. Pro ně jsou určené různé nosiče, které lze umístit na tažné zařízení, na zadní dveře nebo na střechu, což je nejoblíbenější možnost. Na střechu lze umístit praktický nosič, na který se přidělají nosiče na kola nebo na uzamykatelný střešní box, v němž lze bezpečně převážet lyže, snowboardy i jinou nezbytnou výbavu.

Střešní box je úžasná věc nejen na lyže, ale i na letní dovolenou s celou rodinou. Vzhledem k množství přibalených věcí a zavazadel se jistě hodí další zavazadlový prostor. Střešní boxy mají navíc aerodynamický tvar, takže nedochází ke změnám vlastností vozidla ani k velkému navýšení spotřeby pohonných hmot. Ideální je vybrat si vhodný model určený pro konkrétní vůz i účel.

Organizéry a držáky do auta

Praktickým autodoplňkem zejména pro rodiny jsou různé držáky a organizéry, které lze umístit do kufru nebo zavěsit na přední sedačku sedačku. Držáky se hodí například na mobilní telefony či tablety, který při cestě užíváte k navigaci, k poslechu hudbu či audioknihy nebo k zábavě pro děti na zadních sedačkách. Držáky umožní bezpečné a snadné ovládání, jsou při ruce a nepřekáží.

Organizéry do kufru slouží k udržení pořádku a hodí se například těm, kteří v autě neustále převáží různé drobnosti a věci, které chtějí mít po ruce (např. autolékárnička, nářadí, drobné příslušenství, škrabku na okna, nákup). Některé organizéry do auta v podobě šikovné plachty s kapsami zároveň splňují ochrannou funkci a lze je dokonce částečně umístit na čelní stěnu a kufr.

Rodiny s dětmi ocení  multifunkční organizéry závěsné na přední sedadlo, do něhož lze zavěsit tablet nebo uložit oblíbené hračky vašich ratolestí. Pro nejmenší děti lze vybrat barevné organizéry do auta s veselými motivy. Plusem těchto “dětských” organizéru je i ochranná funkce před okopáním předních sedaček.

Srovnejte si ceny autopojištění a mějte přehled

Díky naší kalkulačce vám srovnáme nejlepší nabídky povinného ručení na trhu. Pojištění, které se vám bude zamlouvat nejvíce, vám naši specialisté pomůžou rovnou i sjednat. A to jednoduše na pár kliků.

Monika ŠaríkováVíce článků autora

Sdílet článek

Související články

  • ilustrační obrázek - muž podepisuje smlouvu
    21. ledna 2025|Petr Pohůdka
    Novinky pro řidiče 2025: Dražší dálniční známky i další digitalizace

    Loňský rok byl pro řidiče v mnoha ohledech přelomový. Přinesl zrušení velkých techničáků, jízdu bez zelené karty nebo nutnost zaplatit povinné ručení předem. Také v roce 2025 se připravte na řadu novinek. Některé vás jistě potěší, kvůli jiným budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Co vás letos čeká na českých silnicích?

  • servis-vozidla
    20. ledna 2025|Petr Pohůdka
    Jak vypadá pravidelný servis auta a proč se mu nevyhýbat

    U nového vozidla řidiči na pravidelné servisní prohlídky většinou nezapomínají, přišli by totiž o záruky. V případě starších aut je údržba vozidla už často zanedbávaná. Jejich majitelé se poté diví, když jim na stole přistane mastný účet za opravy. Přitom mnoha závadám lze předejít včasným odhalením. Jak na servis auta, kolik stojí a proč zdaleka nestačí výměna oleje?

  • výlet na motorce v horách
    04. prosince 2024|Petr Pohůdka
    Povinná výbava auta a motorky 2025

    Ani v roce 2025 nesmíte na české silnice vyrazit bez povinné výbavy. Jak se povinná výbava motorového vozidla v ČR změnila, co k ní musíte doplnit při cestě do zahraničí a jaké další prvky obsahuje doporučená výbava do auta a na motorku?

  • zvire-na-silnici
    25. listopadu 2024|Jana Březinová
    Srážka se zvěří: Jak postupovat a jak se pojistit?

    Každý den se na českých silnicích stane 40–50 nehod se zvěří. Největší riziko číhá na lesních úsecích silnic v brzkých ranních a večerních hodinách. Průměrná škoda na vozidle dosahuje 40 000 Kč, ale povinné ručení ji nepokryje. Jak se srážce se zvěří vyhnout a jak se na takové situace pojistit?

  • ridic
    22. listopadu 2024|Jana Březinová
    Výměna řidičského průkazu: Jak ji vyřídit na úřadu nebo online

    Ať už vám končí platnost, změnili jste osobní údaje, nebo jste řidičský průkaz ztratili, poradíme, jak postupovat při jeho výměně. Dozvíte se, jak na výměnu řidičáku na úřadu i online, jaké doklady potřebujete i kolik zaplatíte.

  • auto-v-zime
    15. listopadu 2024|Jana Březinová
    Sněhové řetězy: Kdy je potřebujete a jak je správně používat?

    Sněhové řetězy pomůžou s vyjetím kopců na silné vrstvě sněhu nebo ledu. Postarají se o lepší záběr pneumatik a zkracují brzdnou dráhu. V označených úsecích je musíte použít povinně. Jak sněhové řetězy vybrat, jak je nasadit a jak s nimi správně jezdit?

  • Přezutí pneumatik v servisu
    31. října 2024|Petr Pohůdka
    Zimní pneumatiky: Od kdy jsou povinné, na co si dát pozor a jak ovlivňují bezpečnost

    Od listopadu do března jsou na českých silnicích povinné zimní pneumatiky. Povinnost sice neplatí za všech okolností, ale pokud v zimě jezdíte pravidelně, zimní či alespoň celoroční pneumatiky by měly být samozřejmostí. Kdy přezout letní gumy a proč jsou zimní pneumatiky důležité?

  • rozbité čelné sklo na aute
    30. října 2024|Jana Březinová
    Prasklé čelní sklo: Kolik stojí oprava, výměna či pojištění?

    Rozbité čelní sklo patří u autopojištění k nejčastějším pojistným událostem. Přestože na vině je typicky jen malý kamínek, škody se v průměru pohybují přes 10 tisíc Kč. Jak se pojistit, abyste tuto částku neplatili z vlastní kapsy a jakým způsobem prasklé čelní sklo řešit?

  • 28. října 2024|Petr Pohůdka
    Reflexní vesta do auta: Kdy a kde vám nesmí chybět?

    Reflexní vesta byla po dlouhou dobu součástí povinné výbavy motorových vozidel. V roce 2018 došlo k novelizaci příslušné vyhlášky a výstražná vesta byla ze seznamu vyškrtnuta. Jak to s reflexní vestou v ČR aktuálně je? Musíte ji mít, či nikoliv?

  • ruka-muze-v-saku-predava-klice-od-auta
    24. října 2024|Jana Březinová
    Krok za krokem: Přepis vozidla na nového majitele

    Koupi auta dokončíte až ve chvíli, kdy na registru vozidel provedete změnu vlastníka. Kupující obdrží nové osvědčení o registraci – malý techničák, a tím se oficiálně stává novým majitelem vozidla. Jak přepis probíhá, kolik stojí a na co si dát pozor?