epojisteni logo
blg-srt-mzd

7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

1. 2. 2019
|
Délka čtení: 8 min.

7 užitečných tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

Policejní statistiky za rok 2018 nevyznívají pozitivně. Na silnicích bylo těžce zraněno a zemřelo více osob než o rok dříve. Chceme-li, aby letošní rok skončil lépe, měli bychom se všichni chovat zodpovědněji. Významnou roli při řešení následků nehod hraje i kvalitní pojištění vozidel.

Tomáš Neřold z Besip zdůrazňuje, že by si každý účastník silničního provozu měl uvědomit svůj díl odpovědnosti. Je přitom jedno, zda se jedná o řidiče, cyklistu nebo chodce. Zamyslet by se především měli ti, kteří považují agresivní a rychlou jízdu za normální nebo se vůbec nepoutají. Platí to ale také pro cyklisty jezdící bez helmy a v noci “neviditelné” chodce.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Povinné ručení je dané zákonem, smysl má ale i havarijní pojištění

Samozřejmostí je zákonem předepsané povinné ručení. Důležité je ale i havarijní pojištění. Spousta lidí bohužel zapomíná, že škodu si mohou způsobit sami nebo k ní dojde v důsledku živelné událost, střetu se zvěří, krádeže či vandalismu. Přesto má havarijní pojištění uzavřené zhruba třetina českých motoristů. Ti ostatní považují havarijní pojištění za drahý přežitek, kteří se nemohou nebo nechtějí dovolit. Naštěstí existují způsoby, jak na havarijním pojištění ušetřit i tisíce korun ročně, aniž byste šli s kvalitou dolů.

1. Sjednejte si havarijní pojištění společně s povinným ručením

Pro pojišťovny je vždy výhodnější klient, který má u ní uzavřeno více produktů. Proto potencionálním zákazníkům nabízí zajímavé slevy, pokud si k povinnému ručení zároveň sjednají i havarijní pojištění.

2. Uzavřete pojištění online

Online si můžete nejen porovnat aktuální nabídky, ale vybraný produkt si můžete okamžitě uzavřít. Pojištění je platné od okamžiku uhrazení pojistného. Uzavření pojištění online je výhodné i pro pojišťovny a jako motivaci motoristům nabízí až 25% slevy.

3. Vybírejte reálná rizika

Havarijní pojištění má různé varianty. Nejdražší je all-risk, varianta kryjící všechna hrozící rizika. Vy si ale můžete zvolit i variantu obsahující vybraná rizika. Například máte-li vůz zaparkovaný v zabezpečené garáži, nemusíte se obávat vandalismu  ani krádeže.

4. Zvolte adekvátní spoluúčast

Vliv na výši pojistného  má také spoluúčast. Čím větší spoluúčast, tím méně za pojištění zaplatíte. Ale pozor! Spoluúčast se platí při každé události zvlášť. Většina motoristů volí spoluúčast ve výši 5 % nebo 10 % (min. 5 000 Kč nebo 10 000 Kč).

5. Získejte výhody

Dále pojišťovny nabízí slevy za lepší zabezpečení vozidla a instalaci vyhledávacího systému. Výše slevy jsou odstupňovány podle úrovně zabezpečení. Až 75% slevu můžete získat za kombinaci zabezpečení s vyhledávacím systémem.

6. Pravidelně aktualizujte pojistnou smlouvu

Hodně řidičů si uzavře pojištění a tím to pro něj skončí. Řadu let platí zbytečně vysoké pojistné. Odborníci doporučují aktualizovat pojistnou smlouvu každé dva rok, u starších vozidel klidně každý rok. Pojistná částka u aut klesá rychle, a tím pádem zlevňuje i pojištění. A pokud by se pojistitel  na váš požadavek netvářil, nebojte se oslovit konkurenci.

7. Jezděte bezpečně

Zapomínat byste neměli ani na starý dobrý  bonus  za bezeškodní průběh. Stačí jezdit bezpečně, dodržovat předpisy a jízdu vždy přizpůsobit aktuálním podmínkám. Jízdou bez nehod můžete získat až 60% slevu na pojistném.

Havarijní pojištění doporučujeme i pro starší vozy

Kvůli růstu cen oprav, náhradních dílů i lidské práce se v dnešní době vyplatí sjednat havarijní pojištění i pro starší vozy. Buďte připraveni na všechny možné nástrahy na silnici. Rádi vám pomůžeme s výběrem i sjednáním nejlepší nabídky pro váš ojetý vůz.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

  • policejni-kontrola-dva
    17. června 2023|Monika Šaríková
    Co je bodový systém a jak funguje?

    Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

  • kladivko-modely-auticek-nehoda
    27. ledna 2023|Jana Březinová
    Auto bez povinného ručení. Jaké jsou sankce?

    Podle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se na silnicích každoročně pohybuje 100 až 200 tisíc vozidel bez platného povinného ručení. Jaké sankce za nepojištění vozidla hrozí?

  • 28. prosince 2022|ePojisteni
    Bude Evropská unie tolerovat propadlé řidičáky a STK?

    Ministerstvo dopravy uvedlo, že platnost řidičských průkazů a STK končících v období mezi 1. únorem a 31. srpnem 2020 bude prodloužena o sedm měsíců. Řidiči, kterých se tato zpráva týká, mohou po tuto dobu jezdit s propadlými doklady. Toto nařízení by mělo údajně platit v rámci celé EU. Podle redakce iROZHLAS to však není tak úplně jednoznačné.

  • 31. srpna 2022|ePojisteni
    Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

    Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

  • 11. července 2022|ePojisteni
    BESIP trvá na nulové toleranci. Alkohol za volant prostě nepatří

    Roky se diskutuje o uvolnění nulové tolerance alkoholu u řidičů podobně, jako je tomu ve vybraných evropských státech. SO BESIP jde tvrdě proti a na pomoc si bere nepříznivé policejní statistiky. Ty potvrzují, že počty smrtelných nehod zaviněných pod vlivem alkoholu rostou.

  • zena-oprena-o-nabijici-se-elektromobil
    15. června 2022|Marek Drahorád
    Konec spalovacích motorů. Kdy si budeme muset pořídit elektromobil?

    Mohou elektromobily nahradit auta se spalovacími motory? Přijdeme o možnost vlastnit auto, pokud si vůz s elektrickým pohonem nebudeme moci dovolit? Přečtěte si, co se v blízké budoucnosti chystá.

  • pojistna-smlouva-pojistovacka-klientka
    02. června 2022|ePojisteni
    Nový občanský zákoník a pojištění

    Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

  • autobazar
    18. února 2022|Marek Drahorád
    Na co nezapomenout, když si koupíte ojeté auto

    Koupě ojetého vozidla přináší řadu výhod, z nichž nejdůležitější je finanční úspora. I za rok starý vůz totiž zaplatíte výrazně nižší částku než za nové vozidlo. Při koupi ojetého vozidla je důležitý zejména pečlivý výběr nejlépe za dohledu odborníka, díky kterému se vyvarujete koupi ojetého vozidla se spoustu úmyslně skrytých vad. Pokud už jste si v bazaru ojetý vůz vyhlédli, máme pro vás pár užitečných tipů.

  • autobazar
    18. února 2022|Marek Drahorád
    Dovoz auta z Německa: Návod krok za krokem...

    Nabídka ojetých vozů je dnes v Česku bohatá. Hodně lidí ale stále preferuje dovoz aut z Německa. Důvodem je lepší nabídka specifických modelů, často lepší technický stav i nižší cena a profesionální přístup.

  • zelena-karta-v-mobilu-za-volantem
    20. ledna 2022|Monika Šaríková
    Nově by si řidiči měli vystačit se zelenou kartu i v elektronické podobě

    Zelená karta v listinné podobě už nebude v Česku třeba. Ministerstvo financí na konci roku podpořilo řidiče, který v rámci silniční kontroly jako doklad o povinném ručení předložil dokument uložený v mobilním telefonu. Řidiči, kteří se k podobnému kroku odhodlají, by však měli být připraveni na to, že policie nemusí být ještě informována.